امان در قیامت
66 بازدید
تاریخ ارائه : 2/17/2015 8:21:00 AM
موضوع: تبلیغ

محبت و دوستی اهل بیت علیهم السلام نعمتی است بزرگ که از ناحیه خداوند متعال به ما عطا شده است و بهترین آثار و برکات را برای ما به دنبال دارد که یکی از مهمترین آن آثار امان و آسایش و آرامش جاودانی است که در دنیا و آخرت برای ما کارآیی دارد و باعث فلاح و رستگاری و نجات از تمام بلایا می باشد

روایات زیر را با دقت مطالعه فرمایید:

رسول اللّه صلی الله علیه و آله : مَن أحَبَّنا أهلَ البَيتِ حَشَرَهُ اللّه ُ تَعالى آمِنًا يَومَ القِيامَةِ  .

پيامبر خدا صلی الله علیه و آله : هر كه ما اهل بيت را دوست بدارد، خداوند متعال روز قيامت، او را در امن و امان محشور فرمايد.

عنه صلی الله علیه و آله : ألا ومَن أحَبَّ آلَ مُحَمَّدٍ أمِنَ مِنَ الحِسابِ وَالميزانِ وَالصِّراطِ  .

پيامبر خدا صلی الله علیه و آله : بدانيد كه هركس آل محمّد را دوست داشته باشد، از حساب و ميزان و صراط در امان خواهد بود.

 عنه صلی الله علیه و آله : حُبّي وحُبُّ أهلِ بَيتي نافِعٌ في سَبعَةِ مَواطِنَ أهوالُهُنَّ عَظيمَةٌ : عِندَ الوَفاةِ ، وفِي القَبرِ ، وعِندَ النُّشورِ ، وعِندَ الكِتابِ ، وعِندَ الحِسابِ ، وعِندَ الميزانِ ، وعِندَ الصِّراطِ  .

پيامبر خدا صلی الله علیه و آله : دوست داشتن من و دوست داشتن اهل بيت من، در هفت جاى بسيار وحشتناك سود مى بخشد: هنگام مردن، در قبر، روز محشر، هنگام دادن نامه اعمال ، هنگام حساب، نزد ميزان و در عبور از صراط.

الإمام الصادق عليه السلام : إنَّ حُبَّنا أهلَ البَيتِ لَيُنتَفَعُ بِهِ في سَبعَةِ مَواطِنَ : عِندَ اللّه ِ  ، وعِندَ المَوتِ ، وعِندَ القَبرِ ، ويَومَ الحَشرِ ، وعِندَ الحَوضِ ، وعِندَ الميزانِ ، وعِندَ الصِّراطِ  .

امام صادق عليه السلام: دوست داشتن ما اهل بيت، در هفت جا مفيد واقع مى شود: در پيشگاه خدا، هنگام مردن، در قبر، روز محشر، در كنار حوض كوثر، نزد ميزان و در عبور از صراط.

نتیجه اینکه محبت، دوست داشتن و ارادت و خدمت به اهل بیت علیهم السلام باعث ازدیاد ایمان می شود و شخص را از گمراهی و جهل و بلا دور می سازد و به امنیت و آرامش جاودانی می رساند و چه امنیتی بالاترو بهتر از همسایگی و ارتباط دایمی با اهل بیت و 14 نور مقدس علیهم السلام ...

آرزومندم همیشه زیر سایه ولایت حضرات معصومین علیهم السلام در سلامتی کامل زندگی کنیم و عاقبت به خیر شویم .